HeERO Hakkında

 .

HeERO Nedir?

HeERO ortak Avrupa acil çağrı numarası olan 112 tabanlı pan-Avrupa araç içi acil çağrı servisi "eCall" üzerindeki bir çalışmadır. Üç yıl önce(Ocak 2011 - Aralık 2013), HeERO 1 konsorsiyumunu oluşturan dokuz Avrupa ülkesi (Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, İtalya, Hollanda, Romanya ve İsveç) birlikte çalışabilir ve uyumlulaştırılmış araç içi acil çağrı sisteminin kurulumuna başlamıştır.

HeERO Projesinin ikinci aşaması -HeERO 2- 1 Ocak 2013 tarihinde başlamış olup  2 yıl sürecektir. 6 yeni ülke daha (Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Lüksemburg, İspanya ve Türkiye) HeERO 1'in diğer 9 pilot ülkesine katılmıştır. Ayrıca, HeERO katılımcısı olmak isteyip çeşitli nedenlerden dolayı olamayan diğer ülkeler de, HeERO 1 ve 2 deneyimlerinden yararlanacak ancak Avrupa Komisyonundan finans desteği alamayacak olan asosiye katılımcı olarak projeye dahil olmuşlardır.

HeERO konsorsiyumu şu anda Avrupa Standardizasyon Kuruluşları tarafından belirlenen ve onaylanan ortak Avrupa eCall standartları çerçevesinde pilot çalışmaların gerçek şartlarda test ve doğrulamalarını gerçekleştirmektedir.

Proje kısmen ICT PSP programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir.

 .
 .
 .
 .
 .